پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - طرح ترسیب کربن در ۸ روستا شهرستان میامی آغاز شد
بازدید : 457 21 بهمن 1396 10:0 شماره :46671

طرح ترسیب کربن در ۸ روستا شهرستان میامی آغاز شد
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی از آغاز طرح ترسیب کربن در هشت روستا این شهرستان خبر داد و گفت: درآمد این طرح میزان وابستگی روستائیان به منابع طبیعی را کاهش می‌ دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر محمدعلی رضایی بابیان این خبر که طرح ترسیب کربن در هشت روستا میامی آغاز شد، ابراز داشت: طرح ترسیب کربن باهدف افزایش توانمندی مناطق روستایی از نظر فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، تثبیت شنهای روان و حرکت ریز گردها، حفظ پوشش گیاهی و جلوگیری از افزایش مهاجرت روستائیان اجرا می‌شود.

وی افزود: احیای مراتع منطقه و اجرای طرح‌های آبخیزداری، توسعه جنگل و ایجاد اشتغال برای اهالی روستاهای تحت پوشش میامی از دیگر اهداف اجرای این طرح محسوب می‌شود که در کلاته های شرقی این شهرستان پس از بررسی و تحقیقات نقاط مستعد طرح ترسیب کربن شناسایی شدند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی با اشاره به اینکه درآمد حاصل از این پروژه‌ها میزان وابستگی روستائیان به مراتع را کاهش می‌دهد، بیان کرد: در این راستا باید بتوانیم گامی برای حفظ منابع طبیعی و محیط‌زیست برداریم چراکه پروژه کسب‌وکار پایدار صنایع‌دستی برای حفاظت از منابع طبیعی بخشی از پروژه ترسیب کربن است.

رضایی اضافه کرد: این پروژه باهدف احیای هنرهای بومی و ایجاد معیشت مکمل برای جامعه محلی صورت می‌گیرد که در نهایت سبب کاهش وابستگی اقتصادی روستائیان به منابع طبیعی می‌شود.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :