پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اولین پایگاه مردمی مهار آتش جنگل در شهرستان مهد‌شهر بهره برداری شد
بازدید : 397 22 اسفند 1396 13:4 شماره :47750

اولین پایگاه مردمی مهار آتش جنگل در شهرستان مهد‌شهر بهره برداری شد
بهره برداری نخستین پایگاه مردمی مهار آتش عرصه های مرتعی و جنگلی کشور روز دوشنبه با حضور شماری از مسوولان کشوری و استانی در شهرستان مهدی‌شهر آغاز شده است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور در حاشیه بهره برداری این پایگاه گفت : این پایگاه مردمی در روستای رودبارک شهرستان مهدی‌شهر استان سمنان با مشارکت تشکل‌های مردمی به بهره برداری رسید.

سرهنگ قاسم سبزعلی در گفت و گو با ایرنا با بیان این که مشارکت مردمی نقش مهم و اثرگذاری در حفظ عرصه های طبیعی دارد، اظهارداشت: این مرکز مهار آتش، نمونه ای از مشارکت‌های مردمی در زمینه حفاظت از منابع طبیعی است.

وی با بیان این که در 11 ماهه گذشته، 25 هکتار از عرصه های جنگلی و مراتعی استان سمنان در آتش سوخت، ادامه داد : آموزش و فرهنگ‌سازی یکی از راهکارهای مهم و موثر در حفاظت از عرصه های طبیعی است.

برای ساخت و تجهیز نخستین پایگاه مردمی مهار آتش در مهدی شهر 100 میلیون ریال اعتبار هزینه شد.
از 9.7 میلیون هکتار وسعت استان سمنان، 55 درصد نواحی بیابان و خشک، 38.5 درصد مراتع، 2 درصد اراضی کشاورزی و 3.6 درصد جنگل است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :