رمضان

سیدحسن میرعماد مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان سمنان با اشاره به خشکسالی شدید سالجاری دراستان ازافزایش احتمال آتش سوزی درسطح جنگل ومرتع استان خبردادوتاکیدکردازتمام امکانات برای پیشگیری از آتش سوزی بویژه درسطح جنگلهای استان اشاره نمودواز هماهنگی بادهیاریهاو پایگاههایی بسیج برای پیشگیری ازآتش سوزی خبرداد
1 امرداد 1393
رئيس اداره آموزش و ترويج منابع طبيعي و آبخيزداري استان در مصاحبه با خبرنگار پيام طبيعت اظهار داشت:آموزش به عنوان موثرترين ابزار توانمند سازي نيروي انساني در راستاي اهداف برنامه هاي توسعه است كه سبب ايجاد تغيير رفتار، بينش و نگرش سرمايه هاي انساني مي گردد.
31 تير 1393
حمیدرضا عبدوس کارشناس مسئول بهره برداری معادن اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان سمنان با اعلام این خبر افزود: معدن یکی ازنعمتهای بی نظیر خداوند است که الحمدا... استان سمنان دراین زمینه جز استانهای رتبه دار وبرخورداربوده که گاها به لحاظ نوع ،حجم وکیفیت برخی از ماده های معدنی درکشورو جهان منحصربفرد بوده وحدود 40نوع ماده معدنی دراین استان استخراج می گردد
30 تير 1393
پرویز گرشاسبی معاون آبخیزداری سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور دربرنامه زنده تلویزیونی شب های اطلسی حجم اعتبارات آبخیزداری در سال 93 را بالغ بر دو هزار میلیارد ریال بیان کرد و اظهار داشت: از این رقم یک هزار و 340 میلیارد ریال آن اعتبارات ملی و ردیف های درآمدی و بقیه اعتبارات استانی است.
30 تير 1393
سید حسن میرعماد مدير كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان، با بيان اين مطلب گفت: بيشتر سطح استان سمنان، كويري و بياباني است كه با توجه به شرايط آب و هوايي آن و با در نظر گرفتن كمبود فضاي سبز و جنگل در استان، نيازمند توجه بيشتر به توسعه و حفظ فضاي سبز و جنگلهاي استان مي باشد.
29 تير 1393
سید نقی عزیزی ، معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: سرانه جنگل در استان بیش از 5 هزار متر مربع است و از سرانه ملی که حدود هزار و 700 متر است، بیشتر است. این در حالی است که سرانه جهانی فضای سبز حدود 8 هزار مترمربع است، که ما با آن فاصله زیادی داریم.
29 تير 1393
مهندس محمد هادی نوچه معاون آبخیزداری اداره كل منابع طبيعي و آبخیزداری استان گفت: يكي از بخشهاي مهم در مجموعه سازمان جنگلها ، بخش آبخيزداري است كه بي شك يكي از مهمترين بخشها در حفاظت از خاك ، و توسعه پوشش گیاهی عرصه هاي منابع طبيعي است. در استان سمنان با توجه به ميانگين بارندگی و وجود عرصه هاي مستعد ، عمليات و طرحهاي آبخيزداري مي تواند از مهمترين راهكارهاي توسعه عرصه هاي ملي باشد .
26 تير 1393
علی اصغر جلالی رئیس اداره مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: در سال جاری در سطح هشت شهرستان های استان به وسعت بیش از 130 هزار هکتاراز مراتع تجدید ممیزی و تنسیق خواهد شد.
25 تير 1393
سید حسن میرعماد مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با اشاره به وقوع خشکسالی شدید در این استان و تأثیرات آن بر پوشش گیاهی استان سمنان گفت: ۱۰ هزار هکتار از "اوشنیان" زارهای سمنان در حال خشک شدن است
25 تير 1393
ابوالفضل صیادجو مشاور مدیر کل و مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت : همزمان با ولادت با سعادت امام حسن مجتبی(ع) وب سایت جدید اداره کل منابع وآبخیزداری استان سمنان به نشانی اینترنتی www. semnan.frw.org.ir
23 تير 1393
تمامی حقوق اين سايت برای سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور محفوظ است.